KONST / Litografier / Litografier 8346012
*
nr 834 6012
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografier, 2 st, Peter Dahl (f, 1934), Bla Gröna Lund Bar& Bal, motivets mått: 28 x 42 ca
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2013
kl 19:05:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/6 22:50:07
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8144 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Farmors hus. Sign..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:54
-
8303 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:27
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
nr 834 6012
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografier, 2 st, Peter Dahl (f, 1934), Bla Gröna Lund Bar& Bal, motivets mått: 28 x 42 ca
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.600 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/6 22:50:07 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8144 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Farmors hus. Sign..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:54 -
8303 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:27